Місто запрошує

У древньому місті дивували рушниками, нічними екскурсіями та справжньою гостинністю!

Туристичний сезон у обласному центрі Волині офіційно розпочався. Організатори – Луцька міська рада – вкотре наголошували, що Луцьк може стати приємним відкриттям. І таки стане. Адже, окрім того, що місто має чимало цікавих історичних пам’яток, на які варто подивитися, літо й два місяці осені пересипані мистецькими подіями, котрі не можуть не зацікавити. Словом, фестивальний сезон обіцяє бути захопливим.
Культурно-просвітницькі заходи відбувалися також 18 і 19 травня 2013 р., адже саме минулими вихідними лучани офіційно запросили туристів до себе на гостину. Варто зауважити: окремі акції проходили вперше, інші – вже добра традиція для обласного центру Волині. 
У суботу опівдні стартом туристичного сезону стало урочисте відкриття системи ознакування міста. Встановили 11 багатовекторних вказівників та три інформаційні світлові пілони в особливо людних місцях Луцька. Ці дороговкази допоможуть туристам зорієнтуватися, де розташовано пам’ятки чи музеї. Та й лучанам подібне ознакування знадобиться, адже далеко не кожен знає, в котрій будівлі яка установа розміщена. Одначе то – лише початок. У планах – встановлення коло кожної пам’ятки інформаційної таблиці.
Тим часом на Театральному майдані працював туристичний пункт, де волонтери розповідали про заходи, котрі відбуватимуться незабаром. Окрім того, упродовж двох днів усі охочі мали можливість відвідати безкоштовні екскурсії історичними місцями та дізнатися чимало нового про Луцьк. Потішили мешканців та гостей міста й народні умільці: вони в суботу та неділю активно ярмаркували, пропонуючи безліч колоритних та оригінальних сувенірів. «Мистецька вулиця» вирувала, наче ярмарок у Сорочинцях. До того ж, відбувалися лицарські турніри, козацькі забави і, звісно, музичні паузи.
Коли ж почало сутеніти, стартувала акція «Ніч музеїв». Саме під покровом темряви храми історії та культури відчинили двері для відвідувачів. Так, у музеї історії Луцького братства відбулося урочисте посвячення в братчики, у приміщенні Музею-аптеки втілювали в життя дивовижні експерименти та дегустували мінеральну воду зі свердловини Злоцьких, на десерт – вогняне шоу.
Також в обласному центрі Волині відзначали День Європи – традиційне для Луцька дійство, під час котрого відбувається чимало цікавих культурно-масових та розважальних заходів, спрямованих на інтеграцію обласного центру Волині до Європи, популяризацію та прищеплення відповідних цінностей. Відтак місто майоріло синіми, всипаними зірками прапорцями.
Дітвора мало нагоду продемонструвати вокальні дані: на Театральному майдані проходив фестиваль шкільної творчості «Євробачення – 2013», де кожна з луцьких шкіл за посередництвом пісні та танцю представляла одну із країн Старого Світу. Фестиваль урочисто відкрили Луцький міський голова Микола Романюк, консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Кшиштоф Савіцкі та перший секретар Посольства Королівства Нідерландів Марісія Пехачек.
– Усі ми хочемо інтегруватися в Європейський Союз, – зауважив у вітальному слові Микола Романюк. – Дуже приємно, що на Театральному майдані зібралося так багато молодих людей, адже саме їм випаде будувати подальші стосунки з Європою, дбати за майбутнє міста та краю.
Кшиштоф Савіцкі запросив луцькі таланти долучитися до міжнародного фестивалю «Музичні діалоги – 2013», Марісія Пехачек – поглибити знання англійської мови у неформатному мовному клубі, котрий розкинувся просто неба у самому центрі Луцька.
Окрім того, Дні Європи у Луцьку – це ще й традиційні інтелектуальні змагання. У міжнародному конкурсі знань про Європейський Союз «Європейська олімпіада – 2013» 31 ерудит випробовував свої знання. До речі, у конкурсі взяли участь ще й польські школярі. Всі учасники змагань отримали дипломи Луцького міського голови та цінні подарунки.
Окрема мова – про фестиваль «Вишиті обереги єднання», що відбувався у неділю, 19 травня, на Театральному майдані. Захід розпочався ходою Пам’яті від Замкової площі до Театрального майдану на знак вшанування жертв політичних репресій, адже фестиваль проходив у День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. 
До акції долучилися небайдужі лучани, котрі прийшли на майдан зі своїми рушниками, а також – представники влади, громадських організацій та духовенство. У результаті того дня створили вишитий оберіг довжиною у 630 м. Потому учасники дійства виклали із рушників слово «Луцьк».
Лана ДАВИДОВА.
Фото Олександра ОЛІШЕВСЬКОГО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *