Без категорії

Первинна ланка у медицині – найважливіша

Протягом кількох останніх років не вщухають суперечки про доцільність реформ у медицині. Але, незважаючи на різні погляди, усі розуміють: в медичній галузі щось потрібно змінювати. І це не самоціль, а курс на глибоке вдосконалення системи охорони здоров`я.
«Упереджене ставлення українців до медичної реформи спровоковане малою обізнаністю населення у цій сфері», – ділиться своїми аргументами у розмові з працівниками прес-служби райдержадміністрації головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій КАШУБА.
– Сергію Миколайовичу, що ж таке центр первинної медико-санітарної допомоги? З чим відомим та зрозумілим його можна порівняти?
– Насамперед зазначу, що сьогодні галузь медицини справді живе реформами. Усі зміни в ній відбуваються відповідно до глобальної Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича. Одним із основних напрямків і є створення центрів ПМСД. Це єдиний шлях максимально наблизити медицину до населення. Власне, така європейська, перевірена досвідом, модель.
Якщо спрощено, то центр ПМСД – це медична установа, яка об`єднає амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти і здійснює адміністративно-управлінський контроль над ними.
Основними завданнями центру є забезпечення населення доступною, безперервною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою, невідкладною допомогою, а також проведення профілактичної роботи серед населення як в амбулаторно-поліклінічних умовах, так і вдома.
– Розкажіть детальніше, будь ласка, про наш Центр, який Ви очолили з дня створення, тобто 1 квітня цього року.
– Його робота зорієнтована на сільське населення, а це понад 17 тисяч людей різного віку. До складу Цетру увійшли 4 діючі амбулаторії загальної практики сімейної медицини – в селищі Луків, селах Купичів, Овлочин тп Перевали, а також новостворена Турійська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Окрім цього, Центр включає в себе 28 фельдшерсько-акушерських пунктів. Щодо амбулаторій, то кожна з них має різну потужність відвідування, в залежності від кількості лікарів.
Нині первину медико-санітарну допомогу населенню надають 140 працівників нашого закладу. Це 13 лікарів, 66 середніх медичних працівників та 42 молодших спеціалісти. З 1 квітня цього року в первинну ланку прийшло працювати 5 медпрацівників, в тому числі 3 лікарі загальної практики сімейної медицини (з них 2 лікарі-інтерни).
– Які завдання вважаєте першочерговими?
– Їх чимало, адже далеко не все ідеально у нашій роботі. В першу чергу, необхідно забезпечити діючі амбулаторії кваліфікованими спеціалістами, яких завжди не вистачає. На жаль, молодь не «рветься» працювати у сільській глибинці. А повноцінне кадрове забезпечення – це фундамент первинної ланки медицини По-друге, існує проблема в забезпеченні амбулаторій сучасним матеріально-технічним обладнанням та інвентарем. Звісно, бажає кращого й естетичний вигляд окремих лікувально-профілактичних приміщень.
Проте, незважаючи на існуючі проблеми та складність організації роботи, я не втрачаю надії на успіх справи. І переконаний: спільними зусиллями влади та медиків вдасться підняти на належний рівень якість медичних послуг й відродити віру наших людей у вітчизняну медицину.
Прес-служба Турійської райдержадміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *