Велика Волинь

«…Вона гостинна. Як і годиться особі жіночого роду, має свою таємницю, котру ще належить розгадати кожному, хто сюди потрапить», – так лірично і щиро вас запросять до багатого на історію та природні й архітектурні дива краю на порталі «Волинь туристична», котрий нещодавно презентували у Луцьку. Відбулася масштабна подія на руїнах церкви Іоанна Богослова, що у замку Любарта за участі радника Президента України, керівника благодійного фонду «Схід-Захід: разом» Володимира Зубанова та голів Волинської і Рівненської облдержадміністрацій Бориса Клімчука та Василя Берташа. 
Проект «Волинь туристична» об’єднує мандрівні шляхи п’яти областей – Рівненської, Волинської, Тернопільської, Житомирської та Хмельницької. Ще навесні із цими регіонами уклали угоду про співпрацю. Нині ж тамтешні фахівці наповнюють рубрики цікавою і корисною для туристів інформацією  про свою область. 
– З цього проекту можна витиснути потужний туристичний продукт. Це водночас і бізнес, з якого у разі успіху буде чимало надходжень до бюджету, – сказав Борис Клімчук. – Люди нині дозволяють собі відпочивати. І чому їдуть у Європу? Відповідь очевидна: це цікаво, комфортно і недорого. Супер, якщо такі тури пролягатимуть і шляхами Великої Волині.
Про багату спільну історію Волині і Рівненщини, чималу спадщину культурних  традицій говорив Василь Берташ.
– Нам заздрять, – не став приховувати голова Рівненської облдержадміністрації. – Адже ми завжди мали гарні сусідські відносини, а такий спільний проект – то не лише популяризація свого краю, а й нові робочі місця, цікаві зустрічі.   
– Спільно ми можемо досягти більше у цій царині, аніж кожна область працювала би окремо. Крім того, є значна підтримка держави щодо розвитку галузі. Зокрема, за минулі два роки з Державного бюджету завдяки підтримці Президента України на реставрацію видатних волинських пам’яток культури та архітектури виділено близько 9 мільйонів гривень. Фінансування є і з обласного бюджету, – зауважив Борис Клімчук. 
Як зазначив голова Волинської олбдержадміністрації, туристичні подорожі територіями Великої Волині стають все популярнішими. 
– Українці та іноземні гості цікавляться історією, архітектурними та культурними пам’ятками, а ми маємо що показати, –  наголосив він.
– Два губернатори сьогодні сказали, наскільки важливо розвивати таку роботу. Не можу не погодитися: у нас дуже гарна і багата країна. Та й наші закордонні сусіди одностайні у цьому: тут живуть багаті, працьовиті та гостинні люди, – не приховував свого захоплення проектом Володимир Зубанов.  
Після офіційної частини розпочалася безпосередньо презентація проекту. Його ініціатор та натхненник Олексій Губанов заступник голови Рівненської ОДА розповів, що портал «Волинь туристична» (www.volyntravel.com.ua) надає вичерпну інформацію про найцікавіші місця та пам’ятки згаданих п’яти областей України, вже розроблені маршрути на будь-який смак і можливість прокласти свій мандрівний шлях самостійно, буклети і альбоми зі світлинами наймальовничіших куточків краю. 
Сайт дійсно максимально зручний для відвідувачів, адже тут представлені не лише історичні, сакральні, культурологічні, екологічні туристичні напрямки, а й є інформація про основні об’єкти інфраструктури – готелі, АЗС, заклади харчування, банки …
Попереду – ще чимало роботи. Один із найцікавіших проектів – створення етнопарку «Волинський майдан», який допоможе зупинити транзитний потенціал. Є плани щодо центру екстремального відпочинку «Куба – острів свободи» на кшталт відомого далеко за межами України кримського «Казантипу».
У рамках презентації свої творчі доробки представив художник Дмитро Личак. Серед портретів, котрі митець запропонував на розгляд гостей, – обличчя людей із глибинки. Як зізнався сам майстер, він найбільше любить передавати на полотні літніх людей із далеких поліських сіл, адже вони «не зіпсовані тією великою кількістю інформації, яка доступна мешканцям міст». 
Присутні мали нагоду роздивитися також дві масштабні роботи столичного художника Артура Орльонова на історичну тематику. Це – «Князь Данило Острозький у битві на Синіх Водах. 1362 р.» та «Благословення Феодосія Святого (князя Федора Острозького). Києво-Печерська лавра. 1443 р. ». Репрезентував ці творчі доробки Володимир Зубанов, а про задум та глибоке символічне значення відтворених деталей розповів сам автор.
Великій Волині є чим пишатися, але й є над чим працювати – у цьому були одностайними всі присутні на презентації. Тож мандрівка Великою Волинню не завершується: попереду ще чимало цікавих відкриттів, які учасники проекту пообіцяли робити разом. Але першу скрипку, як і годиться, гратимуть волиняни. 
Світлана ДУМСЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *