Понад п’ять із половиною тисяч книг, виданих коштом обласного бюджету, передали бібліотекам Волині. 570 книгозбірень краю отримають 9 цікавих видань волинських авторів, виданих за межами області, та 12 із тих чотирьох десятків книг, що вийшли у світ торік за підтримки експертної ради з питань видавничої справи.
Урочиста передача книг Волинській обласній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки відбулася 24 травня за участю окремих авторів книг, поліграфістів, бібліотекарів та високопосадовців. Зокрема, цього дня у стінах головної книгозбірні області побував радник Президента України Володимир Зубанов, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Губанов, який опікується гуманітарними питаннями, та його волинський колега – заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк.
Програма економічної підтримки книговидавничої справи на 2012-2015 рр., що діє на Волині, передбачає популяризацію доробку волинських авторів. Адже серед письменницької братії області – чимало відомих далеко за межами краю і читабельних авторів. Як, скажімо, Володимир Лис чи Василь Слапчук… Власне, частіше фінансової підтримки потребують менш популярні автори, чиї книги – це, скажімо, творчі або ж наукові дослідження невідомих сторінок життєпису краю, тощо. Як запевнив присутніх Олександр Курилюк, «політика» у справі підтримки книгодрукування проста: насамперед допомогти сільським книгозбірням. Аби у бібліотеках навіть віддалених населених пунктів були ті видання, які сьогодні вважаються кращими в Україні. Акцент, за словами заступника голови облдержадміністрації, – на дитячу книгу.
Вартість книг, які поповнять бібліотечні фонди краю, – 500 тис. грн. Серед них – «Іван і Чорна пантера», «Маска», «Щоденники Ієрихар» Володимира Лиса, «Шуршик та інші», «Янгол у Сірому» Надії Гуменюк, «Немиричів ключ», «Отаман Чайка» Івана Корсака, «Обірване коріння нації», «Хроніки Волинського «камікадзе»» Андрія Бондарчука, що вийшли друком у відомих видавництвах країни. А також література, видана на Волині: «Літопис осяяння» Віктора Вербича, «Світ за Брайлем» Миколи Мартинюка, «Агатангел Кримський: поклик Сходу» Ігоря Ольшевського, «Миколай Крушевський і Волинь» Зінаїди Пахолок та інші.
Як розповіла директор ВОУНБ ім. Олени Пчілки Людмила Стасюк, ці книги розділять між 57-книгозбірнями області. Ці надходження покликані допомогти сільським бібліотекам не втратити свого читача.
Олена ЛІВІЦЬКА.