У Мережі опублікували чергові неповторні волинські жіночі образи початку ХХ століття. Це завдяки австрійським архівним установам, куди потрапили зображення, зроблені військовослужбовцями австро-угорської армії на Волині під час Першої світової війни.
Ці фотографії жінок із Західної Волині, зроблені в період Першої світової війни, відкривають унікальні деталі традиційного вбрання цього регіону. Їх опублікували на сторінці «Етнопарку» «Ладомирія» у соцмережах.
Знімки було знайдено у колекції Національного архіву Австрійської Республіки.
Як військовослужбовці австро-угорської армії могли зробити ці фото?
Як відомо, «брусиловський прорив» російської імператорської армії в 1916 році зазнав повного краху: окупанти дійшли до позицій між м. Луцьком і Ковелем та заклякли. Сучасний Володимирський район області був повністю під контролем західних загарбників, які й налагодили там нормальне тилове життя і для себе, і для місцевого населення.
Задрипанці «на болотах» нічим подібним похвалитися не можуть: обідранці з царської армії дороговартісної фотоапаратури не мали ні понад 100 років тому, не володіють нею й зараз. Хіба що пограбують оселю якогось тимчасово окупованого населеного пункті на Сході України…
Остап КАЛИНА.
На фото з колекції Національного архіву Австрійської республіки: волинянки в часи Першої світової війни.