Без категорії

Вигідніше, ніж у банку

В Україні почали виплачувати відсотки за облігаціями внутрішніх державних позик. Перші щасливчики вже отримали свої гроші – по 23 дол. із кожного векселя. І це тільки за перші 6 місяців! Очевидно, що 9,2% чистого прибутку на рік та державні гарантії роблять облігації чи не найбільш вигідним способом вкладення грошей для українців. 
Коли торік Голова Нацбанку (а нині – Перший віце-прем’єр-міністр України) Сергій Арбузов анонсував випуск облігацій вартістю 500 дол. кожна, не всі сприйняли цю ідею з оптимізмом. Щоправда, критикували її переважно «експерти» опозиційної спрямованості. Саме вони й передрікали низький попит населення на державні папери. 
От тільки такі прогнози спростували самі українці. Весь 200-тисячний тираж облігацій був розкуплений буквально за два місяці, і до державної скарбниці відразу надійшло 100 млн доларів. І як показали перші виплати, довірилися владі українці не даремно: облігації довели власну ефективність. Так що Сергій Арбузов своє слово дотримав. 
Утім особливо переконувати громадян у вигідності облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) владі не довелося. Адже їхні плюси очевидні навіть для не обізнаної в економічних тонкощах людині. 
Чим же такі цінні папери приваблюють наших співгромадян? По-перше, безпекою вкладів. Держава гарантує повернення витрачених коштів незалежно від обставин. Погодьтеся, це вагомий аргумент. Особливо на тлі приватних банків, які можуть «луснути» у будь-який момент … 
По-друге, облігації дають серйозний дохід – практично один із найвищих на ринку. 9,2% річних – це дуже хороші умови. До того ж, прибуток ще й не обкладається податками. Звичайно, в деяких банках можна знайти відсотки і вище, але де гарантія, що там ви отримаєте гроші? 
До речі, схема отримання відсотків за облігаціями дуже проста. Людині потрібно лише прийти в будь-яке відділення Ощадбанку та пред’явити свій сертифікат, на якому є чотири купони – по одному на кожне півріччя. Працівник банку просто відрізає один купон і видає замість нього гроші. Якщо сума вкладів не перевищує 150 тис. грн, людина отримує гроші моментально. Жодних документів, як під час обміну валюти, не потрібно – все повністю анонімно, оскільки облігації випущені «на пред’явника». 
Враховуючи все це, можна прогнозувати, що наступна партія облігацій буде розкуплена ще швидше, ніж попередня. Крім того, вже в другій половині цього року Мінфін планує запропонувати казначейські зобов’язання в національній валюті. Деталі ще обговорюються, але те, що уряд налаштований на черговий випуск ОДВП – очевидно. Адже останнім часом влада веде чітку політику, спрямовану на те, щоб гроші українців працювали на економіку, приносили прибуток самому населенню, а не лежали під матрацом. 
Юрій КАЛЮЖНИЙ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *