Без категорії

Як транш не протранжирити?

Науково-технічний прогрес наступає з усіх боків. Особливо – в сфері транспортного забезпечення трудящих. На наших дорогах з’являються все новіші моделі автобусів, тролейбусів та маршруток, які оснащуються не лише економними двигунами, але й системами контролю за рухом транспортних засобів. Навіть у всесвітній пошуковій інтернет-системі «Google» вже можна ознайомитися з маршрутом руху пасажирських бусів у багатьох українських містах, у тому числі і в Луцьку. Про це «Волинська газета», до речі, вже повідомляла в статті «Контролювати маршрутки», яка побачила світ 21 березня ц. р. 

Проте мешканців обласного центру та жителів інших волинських міст очікує чергове покращення умов пересування, що стало можливим завдяки цільовій фінансовій допомозі Світового банку розвитку і реконструкції за програмою «Партнерство зі Сходом». Представники Страсбурга, проаналізувавши позитивний досвід лучан у справі придбання за мізерними цінами старих, але ще доволі жвавих тролейбусів польського виробництва, зійшлися на думці, що потрібно матеріально заохотити всіх волинян до впровадження чергових винаходів людства.
Отже, гармонійним доповненням до GPS-системи електронного контролю за рухом пасажирських транспортних засобів (вона допомагає точно встановити місце перебування маршрутки чи тролейбуса) стане монтаж відеореєстраторів. Причому, вони будуть скеровані не на дорогу, а в салон. Це дозволить здійснювати додатковий контроль  за кількістю пасажирів, відтак – оперувати реальною сумою виручки, яку повинен здати в касу водій чи кондуктор за один рейс. Мало того, на вході в транспортний засіб запрацює електронний пристрій, який фіксуватиме квитки зі спеціальними чіпами. Щодня диспетчери зніматимуть із цього носія базу даних і звірятимуть із ними кількість виданих квитків.
Окрім безумовного виконання вимог Правил дорожнього руху (в маршрутках пасажири можуть тільки сидіти, але аж ніяк не стояти), це дозволить значно збільшити надходження до місцевих бюджетів. А додаткові кошти дадуть можливість купити кілька нових тролейбусів для Луцька і приступити до виготовлення проектно-кошторисної документації будівництва трамвайної лінії від Нововолинська до Жовтневого (влада Львова, подейкують, погодилася подарувати сусідам два нових трамваї, а керівництво дитячої залізниці в Луцьку – три вагони).
Тестове випробування нових систем розпочнеться 1 квітня ц. р. одночасно в Луцьку, Нововолинську, Володимирі-Волинському і Ковелі. За результатами моніторингу комісія від Світового банку розвитку і реконструкції за програмою «Партнерство зі Сходом» виділить якомусь одному з вищенаведених міст суму, достатню для оснащення додатковими пристроями контролю всіх маршруток, автобусів і тролейбусів.
Водій одного луцького тролейбуса (зі зрозумілих причин жінка відмовилася назвати своє прізвище), в салоні якого вже приступили до монтажу та випробування нової електронної системи, не приховує свого задоволення: мовляв, менше відволікатиметься на пасажирів, та й позбудеться надокучливого кондуктора. Щоправда, не приховує: тіньовий заробіток після запровадження ноу-хау фактично зникне. Тож вже подумує над зміною місця роботи…
Інша реакція в водіїв маршруток. «Ми з хлопцями вже говорили на цю тему, – заявив один із нововолинських шоферів. – Усі обурені! Якщо хтось думає, що ми й далі будемо «крутити баранку» за нікчемну зарплату, яку нам офіційно нараховують, то він глибоко помиляється. Нехай сам залазить у кабіну та їздить нашим бездоріжжям фактично «за спасибі». Думаю, що більша половина водіїв розрахується, а залишаться лише ті, кому просто немає куди йти».
Незалежна профспілка працівників транспорту та комунікацій осторонь також не стоятиме. «Ми ще не знаємо, які акції протесту організовуватимемо, але будьте певні: ми перевершимо мітинги опозиції в Вінниці та Львові, разом узяті! І блокуватимемо рух не тут, на Волині, а там – у Києві, біля представництва Світового банку розвитку і реконструкції. Якщо не допоможе, поїдемо далі – до Брюсселя. Саме тому в Посольство Євросоюзу в Києві вже подано список делегації водіїв та проспілкового активу з вимогою невідкладно і безкоштовно оформити шенгенські візи терміном на рік. Вахтовим методом ми відправлятимемо туди бригади страйкарів, які рано чи пізно, але достукаються до свідомості демократів та переконають їх, що нам гроші краще виділяти не на відеореєстратори в тролейбусах, а для ремонту доріг!» – заявив в. о. голови профкому Іван Зеров.
Щоправда, скептики вважають, що волинські кулібіни зроблять усе від них залежне, аби під час тестових випробувань нових систем контролю знайти механізм їхнього блокування. Це дозволить коригувати кількість пасажирів у бік зменшення. Якщо так станеться, ніхто ніде не мітингуватиме… А візи стануть у пригоді для літнього відпочинку за кордоном.
Роман УСТИМЧУК.
На фото Івана ЗАЇКИ:  польські тролейбуси в Луцьку спонукали європейців до надання чергового траншу.
Вітаємо з Днем сміху!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *