Європейський. За стилем і змістом

«Ми зробимо все, аби наш університет був європейським не лише за назвою, а й за стилем роботи», – запевнив ректор Лесиного вишу Ігор Коцан під час прес-конференції, що зібрала у стінах університету представників мас-медіа. Говорили також про те, як відбуватиметься дистанційне навчання, про відкриття представництв закладу у Європі, інноваційні технологій, співпрацю із бізнесом та владою. Але родзинкою стало обговорення грандіозного проекту будівництва студмістечка.
Ігор Ярославович не став приховувати: вдається далеко не все із запланованого, проте й успіхів чимало.
– Нещодавно ми підписали угоду про співпрацю з мадридським університетом, – ділився здобутками ректор СНУ ім. Лесі українки. – В Іспанії ми побували із дружнім візитом – і результативно. Зважаючи на сучасні реалії та віяння часу, обов’язково маємо розвивати таку співпрацю, адже майбутнє – саме за дистанційним навчанням.
– Якщо ж 10% студентів увійдуть у число тих, хто певний час здобуває освіту за кордоном, то наш університет стане дійсно європейським і відповідатиме всім вимогам, – зазначив професор. – Перші кроки у цьому напрямку є: в університеті вже навчаються представники різних країн, навіть Африки. А нещодавно з керівництвом Краківської гірничо-металургійної академії імені Сташіца підписали угоду про те, що 15 спудеїв фізичного факультету Лесиного вишу здобуватимуть освіту у Польщі.
На шляху до освіти європейського рівня не можна обійтися без новітніх технологій. 
У рамках прес-конференції Ігор Коцан також репрезентував грандіозний проект студмістечка, а точніше – справжнього науково-технологічного парку,  котрий планують зводити на території колишньої військової частини, що на розі вулиць Львівської і Червоного Хреста у Луцьку.  
План забудови та масштаби дійсно вражають: сучасні лабораторії, навколо яких розкинеться інфраструктура, займатимуть територію понад 100 тис. кв. м. 
– Під час будівництва наукових лабораторій відбуватиметься погодження з такими великими корпораціями, як Shell, Microsoft. На потрібні їхні консультації щодо того, якими вони мають бути, – зауважив ректор.
Навчальний корпус розрахований на 8 поверхів. Перші два – виставкові, конференц-зали зали, музеї тощо. Далі розміщуватимуться 6 факультетів. Колишній військовий госпіталь, що лишився на території, реконструюють під адміністративний корпус. 
Збудують тут також гуртожиток для студентів на 1104 місця та житловий будинок для викладачів на 216 квартир. Будуть наукові та виробничі приміщення, бібліотечний корпус, центр дозвілля, спортивний комплекс, чималий басейн, їдальня. Окрім гаражів та парковки, передбачений сучасний підземний паркінг. 
– Передпроектна пропозиція вже готова – вона представлена на ваш розсуд, – сказав Ігор Ярославович. – Триває процес погодження у Міносвіти та Адміністрації Президента. Всі ці процедури плануємо провести до 5 жовтня цього року. На той час проект уже буде готовий.
Як повідомив ректор СНУ ім. Лесі Українки, будівництво розраховане на 2 роки, його вартість (не рахуючи витрат на обладнання для лабораторій та іншої техніки) – більше 50 млн дол. США. Фінансуватиме грандіозне будівництво депутат Верховної Ради, голова Наглядової ради університету Ігор Палиця. Він же, як зазначив Ігор Ярославович, оплатив вартість проекту. 
Крім цього, вуз шукатиме й інших інвесторів, братиме участь у грантах. сподіваються і на допомогу із Державного бюджету. 
Світлана ДУМСЬКА.
Фото автора.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *