Ковельський
міськвиконком 10 квітня 2020 р. оплатив «послуги з прибирання снігу за березень
цього року на суму понад 39 тис. грн, а 3 роки тому купив старий бульдозер за
ціною нового.
Про героїчну боротьбу ковельських комунальників у
безсніжний березень свідчить трансакція Управління капітального будівництва та
житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міської ради від 10
квітня ц. р.
«У призначенні платежу вказується, що комунальне
підприємство «Добробут» отримало 39 тис. 111 грн 79 коп. за послуги з
прибирання снігу за березень 2020 р., згідно акту виконаних робіт №101 від 2
квітня. Також зазначається, що у ці послуги входить чергування дорожніх
працівників без виїзду та розсипання матеріалів проти ожеледиці», – повідомив
портал «Район. Ковель».
Зрозуміло, що депутати та громадські діячі, які не підконтрольні
багаторічному очільнику Міста залізничників Олегові Кіндерові, вдарили в набат
та написали заяви в усі існуючі правоохоронні органи. І доки пінкертони шукають
сліди неіснуючого снігу та грошей, які зникли невідомо куди, пригадуються
попередні серії «добробутівських скандалів».
Скандали довкола ковельського «Добробуту», зрештою,
виникають не вперше. Зокрема, в 2014 р. на засіданні міськвиконкому, інформуючи
про функціонування комунальних служб міста в осінньо-зимовий період 2013-2014 рр.,
начальник Управління житлово-комунального господарства Олександр Балак поскаржився на
роботу КП «Добробут» та його керівника Олександра Годованого.
«Він зазначив, що є ряд зауважень щодо підготовки
техніки та організації роботи колективу цього комунального підприємства.
Міський голова Олег Кіндер дав доручення своєму заступнику Петрові Юрчуку
проаналізувати діяльність КП «Добробут», дати оцінку роботу його керівництва та
подати службову записку, згідно якої буде міською владою буде прийнято
відповідне рішення», – повідомляли в Ковельській міськраді.
І таки замінили керівника!
Ним став ковельчанин Володимир Кобченко. На
засіданні однієї з депутатських комісій він, не підбираючи слова, дав реальну
оцінку жалюгідному нинішньому фінансово-господарському стану «Добробуту».
«На балансі підприємства знаходиться 37 одиниць техніки і вся вона – це гроби.
Я змушений їздити на роботу і по справах «Добробуту» на власному авто. Наразі
дорожня служба працює лише як швидка допомога, тобто десь щось підлатати,
закрутити, замазати і все. Виконати якісь масштабніші завдання ми не змозі, бо
немає чим. Працюємо хаотично. Конкретного плану немає», – ось так
охарактеризував ситуацію новий директор КП «Добробут» Володимир Кобченко,
якого цитували на сайті «Про Ковель».
Ще він додав, що підприємство має 400 тис. грн заборгованості по
заробітній платі.
Уже згадуваний начальник міського відділу комунального господарства Олександр
Балак заявив, що з новопризначеним директором він знаходить порозуміння, чого
не спостерігалося при попередньому керівнику «Добробуту», і спільними кроками
вони шукають методи, які виведуть підприємство з кризового стану. Посприяти в
цьому просив і депутатів міської ради. Для початку натякнув відшукати в бюджеті
300-400 тис. грн для придбання екскаватора. За його словами, «техніка
знаходиться в жалюгідному стані і потребує багато фінансових затрат, людського
ресурсу і доброго господаря в особі керівника підприємства».
Вже в 2017 р. для цього підприємства за бюджетні
кошти купили бульдозер. Не новий, а після капітального ремонту. Але за чималу
суму – 1 млн 300 тис. грн. Тобто, вартість «добробутівського» бульдозера
виросла в 4 рази! Та й начальство знову помінялося…
«Директор «Добробуту» Ігор Михалевич розповів на
оглядинах техніки, в яких узяв участь перший заступник ковельського
градоначальника Михайло Гетьман:
«Бульдозер необхідний для того, щоб проводити
підгортання на сміттєзвалищі. Також він одночасно буде трамбувати відходи. Ми
давно чекали на оновлення автопарку. Машина, що була задіяна для цих потреб,
відслужила своє. Останнім часом ми несли значні витрати на її ремонт. Тому дякуємо
депутатам міської ради, що зрозуміли наші проблеми і виділили необхідні кошти».
І ось тепер – скандал із прибиранням неіснуючого
снігу. Можливо, справа не в директорах КП «Добробут», яких у м. Ковелі Олег
Кіндер і його підлеглі в особі Олександра Балака змінюють, як примхлива дама рукавички, а в них самих?
Роман
УСТИМЧУК.
На
фото порталу «Про Ковель»: старий бульдозер для КП «Добробут» за ціною нового.

