На шляху великої води

Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Башкаленко провів чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Аналізували передповеневу ситуацію, прогноз щодо проходження повені та готовність водогосподарських організацій до безаварійного пропуску весняної води та дощових паводків. 

Як повідомляє прес-служба облдержадміністрації, спеціалісти зазначали, що ситуація в області прогнозована і цілком контрольована, хоча погодні умови, через надмірні опади та часті відлиги, є досить складними. На всіх річках Волині з початку місяця спостерігається підвищення рівнів води. На заплавах – річкові води у Ратнівському, Любешівському та Маневицькому р-нах, тут періодично працює від 5 до 14 насосних станцій, які відпомповують надлишкову воду. Складна ситуація у Шацькому, Старовижівському і Ковельському р-нах. Тому скрізь сформовано детальні плани пропуску льодоходу, повені і паводків, розроблено 3 додаткові схеми реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з можливими гідродинамічними аваріями (всього розроблено 12 схем).
Також управління водного господарства перевірили технічний стан гідроспоруд, водосховищ, ставків та меліоративних систем. Підготовлено до роботи 32 аварійні бригади в кількості 334 осіб, 72 одиниці техніки, зарезервовано аварійний запас матеріалів. Начальник управління водних ресурсів Ростислав Кравчук повідомив, що насосними станціями вже відпомповано понад 8 млн кубометрів надлишкової води.
Для забезпечення проходження льодоходу в області створено оперативні штаби, а кожен підрозділ МНС забезпечили необхідними водоплавними засобами та пожежними автомобілями, повідомив головний рятувальник області Володимир Грушовінчук. Він нагадав заступникам голів райдержадміністрацій на необхідності тримати в резерві пісок та щебінь, щоб рятувальники змогли вчасно зреагувати та створити перепони для повеневої води.
Олександр Башкаленко наголосив на необхідності постійної взаємодії між Гідрометеоцентром, водогосподарниками, службою з надзвичайних ситуацій, а також органами місцевої виконавчої влади та самоврядування, районними службами цивільного захисту та іншими організаціями. Він також зазначив про актуальність обміну інформацією стосовно гідрологічної ситуації із сусідніми областями, в тому числі і у Білорусі, а також Хрінницькою ГЕС. Також Олександр Башкаленко зауважив, що не слід забувати про можливість підтоплення неприродного характеру, як-от неконтрольовані чи аварійні скиди води зі ставків і водосховищ, прориви дамб чи підпору води від захаращення русел, особливо на малих річках. Окрім того, перший заступник голови облдержадміністрації дав відповідні доручення щодо створення резерву аварійного запасу матеріалів (мішкотари, паливно-мастильних матеріалів, піску, каменю) у всіх районах області, а також до початку повені організувати обстеження кюветів і каналів у межах та поблизу населених пунктів, силами громад очистивши їх від сміття.
А того ж дня директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби України з надзвичайних ситуацій Григорій Марченко озвучив волинським рятувальникам наказ №39 Голови ДСНС від 15 лютого 2013 р. про призначення генерал-майора служби цивільного захисту Володимира Грушовінчука на посаду начальника облуправління.
Григорій Борисович наголосив, що головним завданням служби «101» є порятунок людей, надання допомоги потерпілим, мінімізація  матеріальних збитків.
Він висловив сподівання, що волинські рятувальники і надалі ефективно та оперативно виконуватимуть свої обов’язки і докладатимуть усіх зусиль для захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій. А Володимир Грушовінчук подякував за довіру і запевнив, що всі завдання щодо реалізації державної політики в сфері цивільного захисту будуть виконані на високопрофесійному рівні.
Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *